Šunys: mažylių pirkinių ABC

Pirkti zoo prekes naujam būsimam augintiniams – tikras malonumas. Jeigu dar tik laukiate, kada pirksite šuniuką, prieš tai jau galite kooperuoti pirkinius ir pamažu sukrauti visą reikiamą kraitelį. Ne laikas jį krauti tada, kai šuniukas jau cypauja rankose ir yra pasirengęs būti nauju šeimos nariu. Viską nupirkti reikėtų anksčiau ir dėl išlaidų grupavimo. Tada išleisite pirkiniams, o kai turėsite šuniuką – visiems būtiniems skiepams ir apžiūroms. Tai juk irgi kainuos.

Asmeninės erdvės ribos

Pirmosios zoo prekes, nuo kurių galima pradėti, yra šuns erdvės sukūrimui. Geriausia šuneliui miegoti uždaromoje dėžutėje ar garde. Mat šuo niekada nesišlapina ten, kur miega, ant šeimininko rankų, ir ten, kur valgo. Jeigu jis pilno proto. Taigi, sukurdami jam miegojimo erdvę, jūs iškart užtikrinsite sausą miegą. Taip pat galima nupirkti ir apsaugines groteles, su kuriomis galbūt saugosite svarbias namų dalis, kur nenorėsite, kad šuniukas patektų. Verta nusipirkti ir plėvelės (tokios kaip šiltnamiui arba statybinės), su kuria užtiestumėte kilimus, ant kurių tikrai nenorėtumėte, kad šuniukas pradėtų atlikinėti savo reikalus. Taip sukursite erdvę, kurioje šuniukas galės ramiai augti. Kai kurie šeimininkai taip pat perka ir tvoreles arba didelį gardą ir išeidami iš namų šuniuką palieka tame aptvare. Tai geriau, negu dėžutė, nes lieka daugiau vietos, tačiau šuniukas mokosi, kur yra jo erdvė ir neniokoja namų.

Ramiam miegui

Kai kurios zoo prekes padės šuniuko ramiam miegui, tačiau tikriausiai nebus tokių, kurios padėtų jūsiškiam. Pirmosiomis naktimis, kai šuniukas pas jus gyvens, nieko nepadarysi, turėsite kentėti tą nemigą. Šuniukas naktimis cyps, kauks, los. Jis norės pas mamą. Tik neimkite jo į lovą. Ramiam miegui reikėtų nupirkti labai minkštą, gal net kailinį paklotą jo guoliui. Taip pat verta nupirkti pūslę, į kurią pripilsite šilto vandens ir ji savo šiluma primindama mamą, šuniukui leis ramiau miegoti.

Tinkamai mitybai

Reikia nupirkti mažyliams specialiai subalansuoto ėdalo, taip pat dubenėlius. Geriausia pirkti metalinius, tuomet būsite tikri, kad šuniukas jų nesugrauš. Verta pirkti ir specialų dubenėlių laikytuvą, kuriame jie įtvirtinti laikytųsi ir neslystų.

Žaidimams

Pradžioje šuniukas neturės dantukų, arba turės tik pieninius, todėl jam reikės žaidimų kramtukų. Pirmuosius metus jį vargins dantų kritimo ir dygimo reikalai, tad verta visada turėti žaislų kramtymui. Taip pat kamuoliuką, virvę linksmiems žaidimams, kuriuos vėliau pamėgsite ir jūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *