Plaukų priežiūros priemonės

Daugelis žmonių teikia mažai reikšmės tam, kaip prižiūri ir puoselėja savo plaukus, todėl daugelis žmonių tiesiog daug nežino apie plaukų priežiūros priemonės – daugelis mūsų plaukų priežiūrą įsivaizduoja tiesiog kaip galvos plovimą su šampūnu, rastu prekybos centre. Tačiau, to vadinti tinkama priežiūra tikrai negalima.

Pirmiausia, priemonė, kurią žinome visi yra šampūnas. Šampūno paskirtis yra nuo plaukų ir galvos odos pašalinti nešvarumus ir papildyti plaukus reikiamomis priemonėmis. Kitaip tariant, šampūnas turėtų išplauti jūsų plaukus ir atverti jos reikiamų medžiagų įsigėrimui. Veikliosios medžiagos priklauso nuo to, kokį šampūną jūs naudojate ir kam jis skirtas – pavyzdžiui, dažytus plaukus jis padengia sluoksnių, kuris apsaugo plaukų spalvą nuo kenksmingo aplinkos poveikio ir tokiu būdu padeda išlaikyti turimą spalvą ilgiau. Panašiai veikia ir plaukai, skirti pažeistiems plaukams – jie būna pripildomi vitaminais, o tuomet jie įgauna apsauginį sluoksnį. Ploniems plaukams skirti šampūnai veikia kiek kitaip – šampūnai keičia plauko struktūrą, dėl ko jis tiesiog ima atrodyti platesniu.

Kondicionieriai yra būtinas elementas plaukų priežiūroje, todėl, kad po plaukų plovimo pasikeičia plauko struktūra. Nepaisant to, kad profesionalūs šampūnai plauko struktūra saugo labiau, tačiau vis tiek po plovimo atsiveria plauko dalelės (ląstelės) – plaukai tampa šiurkštesni, sunkiau šukuojami ir maža to – jie tampa labiau pažeidžiamai. Kondicionierius „uždaro“ atsirandančius plaukų atsišakojimus, bei padengia plaukus papildomu sluoksniu, kuris maitina plaukus ir juos saugo. Kitaip tariant, panaudojus kondicionierių, plaukai tampa paklusnesni ir įgauna nuolatinį maitinimą.

Plaukų serumai. Tai labai stipraus poveikio plaukų priežiūros priemonės, kurios skirtos ypatingai didelių problemų turintiems plaukams. Serumai dažniausiai naudojami smarkiai pažeistiems, slenkantiems ir silpniems plaukams. Jie ypatingai maitina plaukus ir pripildo juos tinkamais, būtiniausiais elementais.

Plaukų formavimo priemonės būna įvairios. Dažniausiai jos skirstomos į priemones, kurias naudojate prieš formavimą, modeliuojant plaukus ir užfiksuojant juos taip, kaip jūs norite. Trumpai tariant – norint turėti tikrai gerą šukuoseną – vien putų ar plaukų želės nepakanka. Pirmiausia, jeigu norite, kad plaukai atrodytų puresniais – juos reikia padengti specialiomis priemonėmis, jeigu yra poreikis formuoti „šlapią“ arba blizgią šukuoseną – tam naudojami blizgesiai. Norimą šukuoseną išgauti jums padės, priklausomai nuo to, kokio efekto siekiate – plaukų molis, vaškas, želė arba plaukų putos. Galutiniam akcentui, konkrečios šukuosenos užfiksavimui yra naudojamas plaukų lakas. Visos šios priemonės yra skirtingos ir skirtos konkretiems tikslams. Maža to, jos skirstomos pagal stiprumą – kadangi tiek žmonių plaukai skiriasi, tiek ir sąlygos, kuriomis reikia išlaikyti norimą šukuoseną – pavyzdžiui, esant vėjuotai dienai reikės kur kas stipresnės fiksacijos, nei nesant vėjui ir t.t.

Apibendrinant, reikia pasakyti, kad plaukų priežiūros priemonės nėra toks paprastas dalykas, kaip rodosi iš pirmo žvilgsnio. Kita vertus, jūsų plaukai taip pat nėra paprasti – jie gana įnoringi, bet labai svarbūs, nes tik tinkamai prižiūrėdami plaukus, jūs galėsite atrodyti tikrai įspūdingai. Pagal savo plaukus priemones rinkitės teisingai, nes kiekvieni plaukai yra unikalūs ir kiekvieniems plaukams reikia tinkamos, jiems skirtos priežiūros. Tik tinkamai pasirinkę galėsite turėti tokius plaukus ir tokią šukuoseną, kurios siekiate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *