Pabėgo augintinis. Ką daryti?

GyvūnaiAugintinis yra tikras gyvenimo džiaugsmas, kuris suteikia galimybę kiekvienam visada po ranka turėti gyvūną, kurį galima apsikabinti. Galiausiai, tai draugas, kuriuo reikia rūpintis kuo labiau. Natūralu, kad reikia ieškoti būdų, kurie gali padėti išvengti pabėgimo, kadangi ne visada paprasta surasti augintinius, kurie jie nutolę nuo namų. Tokiu atveju svarbiausia yra gyvūnų ženklinimas, kuris užtikrina, kad rastas augintinis bus grąžintas į namus.

Gyvūnų ženklinimas – būtinas

Kadangi šiuo metu gyvūno ženklinimas yra būtinas – tuo pačiu kiekvienas turi atsakingai pasirūpinti gyvūnu, kuris yra geriausias jo draugas. Ženklinimo paslaugas teikia veterinarai, kainuoja paslauga pigiai, galiausia, yra labai greita, tad siūlome procedūrą atlikti kuo greičiau. Tokiu atveju būsite ramus, kad bet kuriuo atveju pajėgus gyvūnui jis bus surastas tuo pačiu grąžintas šeimininkui. Tai yra būtina. Nors šiuo metu įpareigoja LR įstatymai, tačiau galiausiai kiekvienas žmogus turėtų jausti atsakomybę prieš savo gyvūną.

Ieškokite gyvūnų globos namuose

Jeigu pabėgo gyvūnas – tokiu atveju jo ieškoti siūlome gyvūnų globos namuose, kur juo bus tinkamai rūpinamasi iki tol, kol jo pasiges šeimininkas. Žinoma, šiuo metu su globos atstovai dažniausiai komunikacija vykdoma online būdu, tad galima labai greitai ir paprastai nusiunčiant nuotrauką sužinoti – ar jų gretų nepapildė gyvūnas, kuris buvo Jūsų šeimos narys.

Kadangi toks gyvūnas kaip šuo tikrai greitas – reikia peržiūrėti globos namus, kurie yra ne tik Jūsų miestelyje, tačiau ir rajone. Kuo daugiau ir tuo plačiau žinia bus skleidžiama – tuo didesnė tikimybė, kad Jums pavyks susigrąžinti savo augintine.

Atsakinga gyvūno priežiūra

Galiausiai, reikia kuo daugiau dėmesio skirti savo gyvūnui, kadangi tik tokiu atveju pavyks būti ramiu, kad jis niekada nepabėgs nei iš kiemo, nei nuo pavadėlio. Taip pat reikia mokyti komandų. Žinoma, ne visi gyvūnai tam imlūs. Jeigu jis komandų nemoka – belieka kuo daugiau dėmesio skirti saugumui ir tuo pačiu pavadėliams, kurie yra didžiausia garantija, kad Jūsų gyvūnas bus visada su Jumis ir tuo pačiu saugus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *