Odos ligų specifika

Oda- didžiausias žmogaus organas, kuriuo rūpintis reikia ypač atidžiai. Jis išduoda tai, kas vyksta žmogaus organizmo viduje, atskleidžia vifinius negalavimus, organizmo užterštumą. Šiandien straipsnelyje pakalbėsime apie tai, kokios yra pagrindinės odos ligos, kokia yra pagrindinių odos ligų prevencija ir kaip reikia odą prižiūrėti. Plačiau apie jas skaitykite svetainėje nmc.lt.

Dažniausi odos susirgimai

Dermatovenerologai – gydytojai, į kuriuos reikėtų kreiptis, skundžiantis odos sutrikimais, turint kosmetinius odos, negų pažeidimus. Ko gero odos susirgimai medijoje nėra taip dažnai eskaluojamos ir puikiai žinomos žmonėms. Viena dažniausių odos ligų – saborėja. Daugelis tokio pavadinimo gali net nežinoti. Trumpai tariant tai stiprus odos riebalų pusiausvyros sutrikimas, kuris pasireiškia dideliu odos riebaluotumu arba prieškingai – stipriu išsausėjimu, šerpetojimu, pleiskanojimu ir žvynelių atsiradimu. Esant šiam sutrikimui, prarandamas plaukų blizgesys, sveika išvaizda. Siekiant užkirsti kelia saborėjinio dermatito atsiradimui, pirmiausia reikėtų atsisakyti spuogų spaudymo, veidą reikėtų plauti ryte ir vakare, naudojant atitinkamas priemones. Geriausia dėl jų kreiptis pas dermatologus, kadangi kiekviena priemonė turi būti parinkta konkrečiai pagal jūsų odos tipą. Svarbu pernelyg neišsausinti ir nesuriebalinti odos. Svarbu vartoti daug maisto produktų, turinčių pakankamai vitamino A ir C, nepadauginti B grupės vitaminų, saikingai vartoti pieno ir kitus produktus. Svarbu ligą aptikti ankstyvoje stadijoje, kadangi su laiku su ja gali tapti vis sunkiau kovoti. Visada reikia atkreipti dėmesį į tai, kad gydytojo konsultacija visada naudinga ir duoda daugiau naudos negu užsiėmimas savigyda. Kita gana dažna odos liga yra odos žvynelinė, dar kitip vadinama psoriaze. Ši liga yra nulemta genetikos. Ligos simptomai pasireiškia nuolatiniu odos uždegimu. Odą padengia žvyneliai, turintys sidabrinį atspalvį. Liga gali atsirasti nebūtinai ankstyvame amžiuje. Ją gali nule,ti įvairūs hormoniniai organizmo pokyčiai, stiprūs nerviniai sukrėtimai ir kitka. Kitos gana dažnos odos ligos – adoptinis dermatinas, peroralinis dermatitas. Pirmuoju atveju tai lėtinis išbėrimas, kuris pasireiškia niežėjimu. Jį gali sukelti pasikeitęs klimatas, stresas ir kiti dirgikliai. Peroralinis dermatitas sukeliamas netinkamų kosmetikos priemonių, saulės, erkučių, taip pat sukelia niežėjimą ir nemalonius pojūčius. Piodermija yra pūlingas ligos susirgimas, sukeliamas mikroorganizmų. Pagrindinės susirgimo priežastys yra nepakankamas gigienos laikymasis, nusilpęs organizmas, dėl kurio susidaro geros sąlygos daugintis mikrobams. Jeigu liga išplinta nefaug, pakanka vietinio gydymo. Visada naudinga pirmiausia išsiaiškinti, kokie galimi dirgiliai sukelia ligą, kokios yra priežastys, kadangi bet kokį susirgimą svarbu gydyti nuo pat šaknų, o ne skubėti užmušinėti požymių. Svarbu gydyti infekcijų židinius, vengti mikro traumų, tinkamai prižiūrėti odą. Panašiai yra su visais odos susirgimais, tarp jų – visiems gerai pažįstama akne, kurios išvengti pavyksta retam paaugliui ar vyresnio amžiaus žmogui. Visada svarbu derinti higienos įpročius su mityba, sveika gyvensena, vartoti daugiau skysčių, vengti streso ir labiau rūpintis savimi.

Agnės kova su saborėja

Riebalų nusiurbimas taikomas įvairioms kūno dalims, tačiau gaila, negalima nusiurbti perteklinių riebalų, išsiskiriančių pro odą į paviršių. Agnė ilgą laiką kentėjo nuo būtent riebalų pusiausvyros odoje sutrikimo, kurį minėjome straipsnelio pradžioje – saborėjos. Pradžioje bandžiusi ieškoti priemonių pati, mergina tik dar labiau pakenkė odos būkliai – paspartino riebalavimąsi, užkimšo poras ir paskatino pūlingų darinių atsiradimą. Pasiekus krišiką odos būklę, mergina kreipėsi į medicinos centro Northway specialistus, kurie tinkamai ir išsamiai ištyrė jos odos būklę, paskyrė kokrečiai Agnės odos tipui pritaikytas kosmetines ir gydomąsias priemones, patarė atkreipti dėmesį į mitybą, gerinti mitybos įpročius ir stiprinti organizmą. Agnė pataria visiems, kuriuos kankita odos ligos, kreiptis į Northway specialistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *