Naujos statybos butai Vilniuje: 3 svarbiausi klausimai

Naujos statybos butai Vilniuje sulaukia itin didelio pirkėjų dėmesio. Augant NT pasiūlai, gyventojai skatinami įsigyti iki smulkmenų suplanuotus butus naujos statybos projektuose. Vis dėlto, namų pirkimas yra rimtas ir atsakingas žingsnis, kurį būtina racionaliai įvertinti, nepasiduodant pirminiam įspūdžiui. Kad priimtumėte teisingą sprendimą, kuriuo netektų gailėtis ateityje, turėtumėte vadovautis 3 klausimų atmintine.

1. Ar mikrorajonas atitinka jūsų lūkesčius?

Vilnius yra didžiausias Lietuvos miestas, besiskiriantis savo mikrorajonų atmosfera, stiliumi ir gyvenimo būdu, todėl prieš priimant sprendimą pirkti naujus namus, būtina pagalvoti apie konkretaus rajono privalumus ir trūkumus. Pasirinkimas iš tiesų didelis, kadangi naujieji NT projektai šiuo metu vystomi praktiškai visuose didžiuosiuose sostinės rajonuose.

Rinkdamiesi gyvenamąją vietą, pagalvokite apie tai, ar labiau žavitės centrinėmis miesto gatvėmis, ar ieškote daugiau privatumo ir galvojate apie miegamuosius rajonus. Praktika rodo, kad populiariausiųjų gretose išlieka rajonai, esantys sąlyginai arti centro, tačiau tuo pačiu suteikiantys ramią užuovėją, – ypač vertinami būstai šalia upės, parko ar kitų pasivaikščiojimo erdvių.

Galvodami apie mikrorajoną, įvertinkite ir tai, ar iš jo patogiai galėsite pasiekti darbovietę, ar šalia įrengtos apsipirkimo / pramogų erdvės, ar jūsų vaikai galės eiti į šalia esantį darželį, mokyklą, ar nekils problemų dėl užklasinės veiklos užsiėmimų. Taip pat, – ar rajonas yra pakankamai saugus, ar bus užtikrintas lengvas susisiekimas viešuoju ir privačiu transportu?

2. Ar butas yra patogus ir racionaliai išplanuotas?

Naujos statybos butai Vilniuje pasižymi plačiomis pasirinkimo galimybėmis, todėl rinkitės būstą, kuris idealiai atitiktų jūsų poreikius. Įvertinkite naujųjų namų išplanavimą ir statybinius sprendimus, atsižvelkite į naudotas gamybines medžiagas, įvertinkite langų sandarumą, šildymo sistemą, inžinerinius tinklus ir kitus aspektus, tiesiogiai susijusius su jūsų gyvenimo kokybe.

Galvodami apie būsto dydį, nepamirškite, kad laikui bėgant jūsų poreikiai gali keistis, pvz., galite turėti didesnę šeimą, todėl jūsų vaikams reikės atskiro kambario. Taip pat būtina įvertinti tai, kaip būstas išplanuotas – ar vonios kambarys yra pakankamai erdvus jūsų poreikiams, pvz., galbūt norite montuoti tiek dušo kabiną, tiek vonią? Ar virtuvė yra patogiai išplanuota, ar vaizdas pro langą yra malonus akiai ir kt. Nepamirškite, kad tai, kas dabar gali atrodyti kaip smulkmena, laikui bėgant taps kur kas labiau pastebima.

3. Ar naujos statybos butai Vilniuje atitinka jūsų finansines galimybes?

Kas be ko, būtina kalbėti ir apie būsto kainą. Naujos statybos projektai paprastai kainuoja gerokai daugiau, lyginant su senos statybos daugiabučiais, vis dėlto, nereikėtų pamiršti, kad naujos statybos butai Vilniuje turi gerokai didesnę investicinę vertę ir kuria komfortiškesnes gyvenimo sąlygas, be to, naujos statybos daugiabučiai gerokai palankiau vertinami paskolas suteikiančių bankų. Iš kitos pusės, būsto pirkimas ir skolinimasis turi būti racionaliai apsvarstytas sprendimas, t. y. nereikėtų rinktis būsto, kuris ateityje galėtų sukelti jums ar jūsų šeimai finansinių sunkumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *