Kiekvienas žmogus kartais susimąsto, ką daryti, kad mano sauga būtų užtikrinta. Norime saugumo ir protekcijų įvairiose situacijose, žmogus kaip individas turi panašius poreikius. Pavyzdžiui, dažniausiai pas moteris saugumo pojūtis būna išvystytas nuo mažų dienų, o itin sustiprėja tapus moterims. Vyrams didelio saugos poreikio prireikia sukūrus šeimą, tuomet jie labiau linkę save saugoti dėl šeimos ir užtikrinti materialinį saugumą visai šeimai. Tačiau apskritai saugumas yra kompleksinių veiksmų ir mąstymo rezultatas. Tad jeigu norite gyventi tikrai saugiai, patirti, ką reiškia tas saugumas, verta pagalvoti apie keletą dalykų.
Vidinė ramybė
Visų pirma, reikia pripažinti sau, kad mano sauga yra ir mano vidinė būseną. Jeigu jaučiatės saugiai viduje, tuomet galite gyventi normaliai ir išoriniame pasaulyje. Vidinė ramybė turi mus lydėti kiekvieną dieną, turime žinoti, kad esame saugūs. Jeigu neramios mintys mus kankina, reikia išsiaiškinti, kokios tų minčių priežastys. O išsiaiškinus, stengtis, kad tai nesikartotų, kad galėtume gyventi tikrai ramiai. Jeigu yra realios grėsmės, reikia fiziškai pasistengti nuo jų apsisaugoti. Jeigu nevaldomas nerimas nuolat mums trukdo gyventi ir jo priežastys nepagrįstos, gimstančios vaizduotėje – metas registruotis pas psichiatrą, kadangi tokios psichozės negydomos gali išaugti į šizofreniją.
Namų sauga
Taip pat reikėtų pagalvoti apie tai, kokia mano sauga yra užtikrinta namuose. Paprastai daug saugiau jaučiasi viršutinių butų gyventojai. Tačiau gyvenantys aukštuose butuose irgi kartais jaučia nerimą, ypač, jeigu pagalvoja, kas būtų, prasidėjus gaisrui. Antro aukšto gyventojai jaučiasi saugūs, nes žino, kad niekas neateis iš gatvės, ir kad, jeigu degtų namas, galėtų iššokti pro langą ar balkoną. Nuosavų namų gyventojai linkę dažniau dėti signalizaciją, filmavimo kamerą. Tai dažnai tampa iš tiesų reikalingu ir naudingu dalyku.
Sauga gatvėje
Taip pat verta pagalvoti apie saugą gatvėje, juk ji taip pat turi lydėti mus. Svarbu atrodyti dėmesingu ir savimi pasitikinčiu praeiviu. Galima neštis ilgą skėtį, arba vestis šunį – tada mažesnė tikimybė, kad jus puls. Dažniausiai puolamos silpnai ir moteriškai atrodančios damos, ypač tos, kurios eina kalbėdamos telefonu, užsižiūrėjusios.
Pavojingos situacijos kasdienybėje
Žinoma, kiekvienas mūsų kasdienybės elgesys turi mums teikti saugumo jausmą. Turime galvoti apie tai, kad kasdienybė gali būti saugi, jeigu patys dėl to pasistengsime. Reikia galvoti, kur statai mašiną, kokiais skersgatviais tamsoje vaikštai, ką veikia tavo vaikai vakarais ir pan.
namo saugumą
Ir ko gi reikia, norint jaustis saugiai? Na pirmiausia, gyvenant nuosavame name, tai būtina tvora, kuri manau ir yra ta pirmoji apsauga, kai pašaliniai tarytum perspėjami: neikite, nes čia privati valda. Pažeidus šią privačia valdą galima imtis ir kitų priemonių, kurios padėtų jaustis saugiems savo namuose.