Klausiame sodininkų: kodėl verta turėti šiltnamį?

Sakoma, kad šiltnamį turėti ir statyti niekada nevėlu, o geriausia tą daryti šiltojo sezono pradžioje, kada šiltnamiai kaina tikrai yra prieinama, nes daug kur parduotuvėse, prekybos vietos skelbiamos įvairios akcijos. Kadangi tai yra sezoninė prekė. Klausiame kelių sodininkų, kodėl jie turi šiltnamius ir kodėl jiems taip patinka jų darbas – darbuotis šiltnamyje.

Ekologiškos daržovės namuose

Sodininkas Petras sako, kad jam šiltnamiai kaina nėra svarbiausias kriterijus. Jis nori, kad šiltnamis būtų tikrai kokybiškas ir jis galėtų užsiauginti geras daržoves. „Aš esu žmogus, linkęs investuoti į savo sveikatą. Gal ir neatrodau iš šono labai įdomus, gal daug kam atrodau kažkoks senamadiškas ar keistuolis, bet man atrodo, kad žmogui reikia grįžti prie gamtos. Būdamas dar gana jaunas, 30 metų, jau buvau ligotas – sąnariai suėję, spaudimas aukštas, širdis maskatuojasi. Gydytojai prirašydavo krūvas vaistų, bet aš tų tablečių nenorėjau ryti, tai ėmiau skaityti apie sveiką gyvenimo būdą. Turi valgyti maistingą maistą, nes tie visi apdirbti produktai, kuriuos mes valgome, tai yra tiesiog tuščios kalorijos be jokių vitaminų, be jokių mineralų, ląstelienos, reikalingų medžiagų. Reikia valgyti daugiausia vaisių, daržovių, augalų, viso kito tik po truputį. Bet ir tie vaisiai bei daržovės dabar šiais laikais yra nekokybiškai auginami. Visur yra trąšos purškiamos, daromi tokie dalykai, kad žmonės negalėtų tiesiog daržovių sveikų valgyti. Dėl to aš prieš 20 metų jau pasirinkau tą sveiką gyvenimą ir pats šiltnamyje, sode užsiauginu sau maistą. Per kelis mėnesius nuo sveiko gyvenimo būdo pradžios aš pasveikau: numečiau daug svorio, dingo skausmai, ligos, esu kasdien laimingas, kupinas jėgų, energijos ir džiaugsmo“, – sako vyras.

Laisvė atsipalaiduojant nuo viso kito pasaulyje

Dar tik porą metų šiltnamyje daržoves auginanti Simona sako, kad jai šiltnamiai kaina kol kas svarbūs, nes tai tik nedidelis jos hobis, tačiau vis labiau „kabliuojantis“, viliojantis. „Jeigu būčiau anksčiau pagalvojusi, kad užsiimsiu tuo, kuo dabar, būčiau nepatikėjusi. Bet matyt taip tikrai yra – man labai trūko gamtos kelis metus. Dabar, kai turiu savo vietą, kur gyventi, kai turiu savo šiltnamį, man tai yra geriausia atgaiva. Aš ten užsiimu ir kūryba, ir rekreacija, visada jaučiuosi sveikai, laimingai. Laisvalaikiu mėgstu būti mieste, žmonių šurmulyje, bet taip pat ir viena atsipalaiduoti šiltnamyje. Kai jautiesi padėties valdovas, kai ten sodini savo daržoves, todėl visada labai smagu“, – sako ji.

Vienas komentarats

  1. Visuomenėje vis daugėja ligų bei virusų, manau būtina stiprinti savo imunitetą, kad išliktume sveikesni ir nesirgtume. Vienas iš būdų kaip tai padaryti yra svaika mityba bei dienos rėžimo subalansavimas. Manau būtina valgyti daug šviežių daržovių bei vaisių, tuomet galbūt ir ligos nebeatrodys tokios pavojingos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *