Kas tvarko mūsų miestą

Apsilankę https://www.truckfind.lt, rasite galbūt net ne vieną sunkiasvorį automobilį, kuris tvarko jūsų miestą, miestelį, apylinkes. Tai – specialūs komunaliniai automobiliai, kurie leidžia sutvarkyti aplinką.

Šiukšliavežės

Kaip jos atrodo, galima pamatyti čia: https://www.truckfind.lt/specializacijos/komunaline-technika. Tai labai svarbi aplinkos tvarkymo sistemos dalis, nes būtent šiukšliavežės išveža viską, ką mes išmetame į konteinerį, tolimesniam atliekų tvarkymui. „Dabar šis darbas nėra sunkus“, – juokiasi šiukšliavežės vairuotojas. „Man asmeniškai yra labai malonu, kad galiu prisidėti prie aplinkos tvarkymo, gerinimo, gražinimo. Be to, kad galėtum tokį transportą vairuoti, reikia turėti specialią kategoriją. Tai todėl irgi žinau, kad nesu paprastas šiukšlių rankiotojas, o vairuoju ir valdau rimtą komunalinį transportą. Reikėjo tam baigti profesinę mokyklą, įgauti licenziją, taip pat vairavimo teises. Be to, seniau šiukšliavežės atrodydavo kaip gyvi konteineriai. Ir žmonės turėdavo patys prie šiukšlių važiuoti ir sukrauti rankomis tuos konteinerius, išversti. Dabar viskas kitaip, nes šiuolaikinė komunalinė technika tikrai moderni. Važiuoju, sustoju, paimu automatiškai konteinerį, išverčiu. Žmogaus pagalbos prireikia retai, kuomet žmonės būna blogai pastatę konteinerius ir neina su mechanine ranka jų pasiekti. Tuomet išlipa pagalbinis darbuotojas ir patraukia konteinerį į reikiamą padėtį“, – pasakoja vyras.

Šlavimo mašinos

Galima pastebėti ir išgirsti, kaip naktimis miesto gatves šluoja didžiulės šlavimo mašinos – tarsi keisti jūrų vėpliai su besisukančiais ūsais – šepečiais. Šiomis mašinomis tenka dirbti naktį, nes taip efektyviau. Nėra transporto spūsčių, su didele šlavimo mašina niekam neužkimši kelio. Aišku, tokie garsai ir pypsėjimai būna tik miestuose. Mažose gyvenvietėse tokį malonumą rasti reta, čia retai atvažiuoja mašina, plaunanti kelius, dažniau pasirodo ta, kuri barsto smėlį.

Autobokšteliai

Nors jie labai praverstų ir statybose arba dirbantiesiems su stogais, apdaila, tačiau mieste autobokšteliai tarnauja kiek kitokioms reikmėms. Pirmiausia, jie naudojami norint patvarkyti elektros tinklus. Tuomet – yra specialūs miesto sodininkams skirti autobokšteliai. Su jais gali būti pakabinamos aukštai gėlės, jos prižiūrimos, liejamos, specialiai apkarpomi medžiai ar krūmai. Švenčių metu autobokšteliai reikalingi kabinant girliandas, švieseles ir kitokius gražius papuošimus. „Vairuoti autobokštelį tikrai smagu. Tai šiek tiek artima statybinio krano valdymui, tačiau viskas dar nėra taip rimta. Yra paprasčiau, lengviau, tikrai gali susidoroti su tokia užduotimi ir nejusti įtampos, kad menkiausias netikslumas sukels didelius padarinius ar net kainuos gyvybes. Be to, dirbti su autobokšteliu mieste labai įdomu, nes daug visko pamatai“, – sako bokštelio vairuotoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *