Kaip sena paversti nauja: intejero įrengimas

Turbūt daugybei jaunų šeimų Vilniuje, kurios dar nesutaupė pradiniam įnašui ir dar negavo paskolos būstui, naujos statybos butai Senamiestyje atrodo kaip svajonė. Kai kas jos sieks, o kai kas pasitenkins kuklesniais pasirinkimais. Tačiau visgi, jeigu įsikuriate Senamiestyje, ar sename, ar naujame, bute, čia galbūt norėsite sukurti kiek kitokį interjerą nei moderniuose daugiabučiuose naujuose rajonuose. Nereikia futurizmo, tačiau pritaikykime senovinę aplinką ir senoviniam interjerui. Štai keletas dalykų, kuriuos galima padaryti, kuriant tokį senamiesčio interjerą.

Būstui senamiestyje tiks interjeras, derinantis tradicijas ir naujoves

Aišku, kuriant senamiestyje interjerą, nesinorės, kad visiškai viskas alsuotų ta senove. Juk gyvensite šiais laikais, o jeigu norite pasijusti visiškoje senovėje, nueisite į Nacionalinį Dailės muziejų arba Valdovų rūmus. Tačiau dažniausiai norėsite tiesiog, kad jūsų namai jums patiktų ir juose būtų viskas, kas gali būti geriausio. Visų pirma, šiuolaikinė kompiuterinė ir buitinė stambioji bei smulkioji technika tą vieno ar dviejų, ar trijų kambarių naują butą Vilniuje pavers moderniu dalyku. Tačiau tą techniką galite rinkti priderintą prie senoviško stiliaus: galima rasti ir orkaičių, ir indaplovių, ir visų įrengimų, kurie savo dizaine tiesiog turi kažką vintažinio.

Senų dėžių panaudojimas baldams

Kuriant interjerą tokiuose namuose, tiks ir panaudoti senus daiktus naujam gyvenimui. Dabartinis mados klyksmas, kuris tiks tokiems namams – tai senų dėžių panaudojimas. Tai iš tiesų gali būti labai patogus ir įdomus dalykas, kuris leis jums su senomis dėžėmis pasidaryti tokius namus, kurie atrodytų labai stilingai ir įdomiai. Iš senų medinių dėžių galima daryti baldus. Taip pat galima daryti spitnas, dėžes tiesiog pritvirtinant prie sienos. Galima daryti ir interjero dekorą. Pvz., iš tam tikrų dėžių segmentų pagaminti senovišką baldakimą dabartinei lovai. Pasižiūrėkite Pinterest tinkle tokių sprendimų pavyzdžius, ir suprasite, apie ką kalbame.

Senų retro stiliaus baldų atnaujinimas

Kitas pasiūlymas – nerti į savo močiutės pasaulį ir atnaujinti senus retro stiliaus baldus. Tai irgi bus geras ir gražus pasirinkimas, kadangi seni retro baldai visada atrodo dailiai, puošniai ir leidžia jausti istorijos tėkmę. Štai kažkada ant šios sofos sėdėjo senesnė karta, o dabar ši sofa perrengta nauju gobelenu, atrodo puikiai, lyg šių dienų dizaino atradimas, tačiau visgi priklauso praėjusioms kartoms. Tad niekada nebijokite ir tokių sprendimų. Nebijokite močiutės raštų ir tekstilės – naujame bute senamiestyje negailėkite staltiesių, paklodžių ar užuolaidų, kur būtų bent vienas kitas senovinis raštas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *