Kaip išsirinkti tapetus, kad namai atrodytų stilingai?

Tapetai – vienas populiariausių ir lengviausių būdų interjero atnaujinimui. Tiesa, išsirinkti tapetus – gana sunkus ir laiko reikalaujantis procesas. Nors interjero sprendimai paremti individualia grožio pajauta, dizaineriai teigia, kad daug įtakos turi ir vyraujančios tendencijos. Šiuo metu itin daug dėmesio sulaukia tapetai su gamtos elementais, geometrinėmis figūromis ar gyvūnų vaizdais. Populiarūs ir tapetai su metalo blizgesiu ar dekoratyviniais akcentais.

Populiariausi tapetų raštai ir jų derinimas

Interjero specialistai teigia, kad ne vienerius metus populiarūs geometrinių formų tapetai rekomenduojami moderniam arba Retro stiliaus kambariui. Tinkamai parinktas raštas tiks ir skandinaviško stiliaus interjerui. Geometrinių formų sprendimai suteikia dinamikos ir energijos, jie tampa ramaus kambario akcentu ir traukos objektu. Jei raštas labai intensyvus, tapetus klijuokite ant vienos sienos ir kurkite akcentinį įspūdį.

Jei į gyvenamąją patalpą norite įnešti dalelę gamtos, rinkitės tapetus su gamtos motyvais. Šių pasiūla išties didelė. Galima rinktis tiek gyvūnus, tiek augalus ar jų dalis, pvz., lapus, atvaizduojančius tapetus. Paprastai minėtasis sprendimas rekomenduojamas moteriškam, švelniam interjerui. Jei patalpa nėra didelė, rinkitės smulkių raštų tapetus, o erdviam kambariui tiks masyvių raštų apdaila.

Išskirtinis interjero sprendimas – metalo blizgesio tapetai. Svarbiausias šio pasirinkimo privalumas yra tai, kad tokie tapetai atspindi šviesą, todėl vizualiai padidina aplinką, suteikia jai daugiau erdvės ir kuria žaismingą nuotaiką.

Praktiniai interjero dizainerių patarimai

Kad interjeras atrodytų jaukiai ir stilingai – neskubėkite. Prieš pirkdami tapetus, pagalvokite apie būsimo interjero viziją. Pagalvokite, kaip turėtų atrodyti jūsų būstas, kokios spalvos jame turi dominuoti, kokiems raštams skirsite pirmenybę. Jei ant tapetuotų sienų ketinate kabinti paveikslus, nuotraukas ar plakatus, nesirinkite tapetų su faktūra ar itin margo rašto. Jei galvojate apie kelių spalvų ar raštų tapetus, rinkitės vienos kolekcijos produkciją – taip būsite tikri, kad tapetai derės tarpusavyje ir kurs darnų stilių. Kolekciniai tapetai rekomenduojami tuomet, jei planuojate apie vieną akcentinę kambario sieną. Visais atvejais atsižvelkite į jau esamus interjero elementus, pvz., kilimus, baldų medžiagas, užuolaidas ir t. t. Tapetai turi įsilieti į aplinką ir tapti harmoninga jos dalimi. Venkite spalvų ir raštų margumyno, kadangi tokia patalpa atrodys chaotiška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *