Freelanseriams taip pat reikėtų ruoštis ekonominei krizei

Nors šiuo metu biurai nuomai Kaune išgyvena pakylėjimą tiek dėl Kauno miesto prasimušimo į populiaresnę rinką, tiek dėl kol kas tikro ekonominio pakylėjimo, visgi tam tikru metu, galima tikėtis ir kažkokio ekonominio nusileidimo, kitaip vadinamo krize. Ekonomikos sulėtėjimai ir pagreitėjimai – tai natūralūs gyvenimo ciklai ir jie yra neišvengiami. Todėl neišvengiama bei natūralu būtų pagalvoti ir apie tai, kad jeigu šiuo metu gyvename labai gerai, tai kažkuriuo kitu metu bus pasunkėjimas ir kaip tik gyvensime ne taip gerai. Vadinamajai krizei ruoštis iš esmės lyg ir nebūtina, nes niekada neaišku, kada ji bus, tačiau verta visada turėti atsarginį planą. Daug labiau nei bet kam kitam, apie tai reikėtų pagalvoti ir laisvai samdomiems darbuotojams, kitaip vadinamiems freelanseriams. Nors jie turi daugiau savarankiškumo ir drąsos daryti kažką patys, lyginant su įprastai samdomais darbuotojais, tačiau jie galbūt būtų pirmi eilėje, kai bus karpomas biudžetas.

Biudžeto karpymo metu nukrenta silpniausios šakos

Įprasta strategija norint išgyventi ekonomikos sulėtėjimą, yra diržų susiveržimas. Ši metafora yra kilusi iš gyvenimo, kuomet trūksta maisto, juo labiau, naujų drabužių, todėl dėl krentančio svorio tenka tiesiog susiveržti diržus, kad viskas liktų nepastebima, ir gyventi toliau, pakentėti. Naujų rūbų pirkti irgi nėra tikslo, nes vėliau viskas grįš į vėžes ir bus daugiau maisto. Panašiai yra ir ekonomikoje, kur sunkmečiu tenka šiek tiek pakentėti. Taigi, kas bus tie prarasti lašiniai? Tai ir bus mažiausiai svarbūs įmonėms pagalbininkai, darbuotojai. Tad tokiu metu gali būti, kad iš darbo bus atleisti ne tokie reikšmingi darbuotojai ir taip pat laisvai samdomi darbuotojai, kurie galbūt įmonei atlikdavo kažkokias papildomas paslaugas.

Nuomotis adekvačias patalpas

Ruošiantis tokiems pokyčiams, reikėtų mažinti savo išlaidas ir stengtis pataupyti. Pavyzdžiui, biurai nuomai Kaune galima išleisti skirtingas pajamas, priklausomai nuo to, ką nuomositės, kokio dydžio. Jeigu visgi jaučiate, kad galėtumėte pasispausti, jau dabar pasirinkite mažesnį biurą ir sumažinkite nuomos kaštus.

Permąstyti savo srities perspektyvas

Kitas pasiūlymas būtų apskritai permąstyti savo srities galimybes. Kuo jums vertinga ši sritis, kodėl jums apsimoka joje likti? Galbūt metas išmokti naujų dalykų, kad galėtumėte daryti ne tik veiksmą A, bet ir veiksmą B, veiksmą C? Sukaupti atsargos piniginį fondą ir neišlaidauti irgi svarbu. Apie alternatyvas mąstyti iš anksto būtina. Paklausti savęs, ar būtinai turite likti freelanseriais irgi vertėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *