Dėl ko širdį skauda miesto žmogui

Kaip ir kituose miestuose, psichologo konsultacija Vilniuje yra išeitis žmonėms, kurie turi kažkokį nerimą, problemas, kurie nežino, kaip patiems išspręsti savo problemas. Įdomu, kas dažnai vilniečiams kelia nerimą, rūpesčius, lyginant su kitų miestų gyventojais? Šis straipsnis yra mėgėjiškas, tad nereikėtų jo traktuoti rimtai, tačiau juk pasvarstyti niekas nedraudžia.

Greitas miesto tempas

Ne vienas pacientas kreipiasi Vilniuje į psichologą dėl nerimo. Kartais šis išsivysto net nesant jokiems dideliems sukrėtimams, o tiesiog dėl didelio gyvenimo tempo, dėl to greičio, kuris, tarsi važiuojant automagistrale, lydi ne vieno vilniečio gyvenimą. Pavyzdžiui, rytais visi juda į darbą, užstringa kamščiuose, nervinasi, kad turi strigti, kai reikia skubėti. Važiuoti į darbą ar kur kitur visada tenka ilgesnius atstumus nei gyvenant kokiame Alytuje, per kamščius, per piktus vairuotojų veidus. Tai visada suteikia kažkiek nerimo. Ir tas nuolatinis lėkimas. Visko tiek daug, norisi ir į renginius nueiti, ir suspėti į daugybę parodų, ir net į parduotuvę kartais po darbo norimą nespėji nueiti, nes stringi kamštyje. Darbuose darbo tiek daug, kad dažnai tenka strigti viršvalandžiais. Visas tas greitis, didelis pasirinkimas, bandymas vytis įvykius ir nesugebėjimas suspėti kartais žmones tikrai varo iš proto.

Aukšti lūkesčiai

Lūkesčių neturėjimas sukelia žmonėms beprasmybę, nuobodulį. O per aukšti lūkesčiai – frustraciją dėl negalėjimo tų dalykų pasiekti. Kartais psichologo konsultacija Vilniuje vien tam ir praeina, kad suprasti, jog žmogus per daug žvelgia į kitus, per daug stengiasi įtikti, ir jis negali būti toks geras kaip kiti. Vilniuje yra visa įvairovė visokiausių skirtingų žmonių, visi turi skirtingus gyvenimus, kai kurie pasiekia labai daug. Jeigu visada žiūrime tik į geriausius, tai natūraliai ir mus verčia stengtis labiau, kas savaime nėra blogas dalykas. Tačiau jeigu neįvertindami savo galimybių siekiame dar daugiau negu mums įmanoma, tam, kad būtume panašesni į kitus, tai tie lūkesčiai gali mus sugniuždyti.

Valgymo sutrikimai

Psichologai susiduria ir su valgymo sutrikimų manija. Sostinėje, Vilniuje, kitaip nei kokioje provincijoje, verda aistros dėl stiliaus ir madų. Čia moterys ir vyrai labai dažnai atrodo kaip super modeliai, o kartais tokie ir yra, kartais juos kopijuoja. Tai verčia žmones kitus, norinčius taip pat būti gražiais, stengtis pasiekti kažkokį idealaus kūno vaizdą. Tada norima badauti, laikytis dietos, kokiu nors būdu tapti lieknesniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *