5 patarimai, kaip tvarkyti savo kapus

Įsitikinkite, kad svetainė yra pažymėta

Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, tai įsitikinti, kad jūsų kapo vieta yra įtraukta į žymes. Taip jums ir jūsų artimiesiems bus daug lengviau ją rasti, ypač jei toje pačioje vietoje yra keli kapai. Taip pat galite apsvarstyti galimybę įtraukti ją į savo mobiliojo telefono GPS. Jei mobilusis telefonas kada nors bus pamestas, neprarasite savo paskutinio poilsio vietos GPS koordinačių. Žymeklį taip pat galite naudoti norėdami užfiksuoti kapavietės būklę ir priežiūrą. Kas porą mėnesių galite daryti nuotraukas, kad užfiksuotumėte bet kokius svetainės išvaizdos pokyčius, pavyzdžiui, piktžoles ar pažeidimus. Tai gali padėti nepamiršti pranešti apie problemas kapinėms arba priminti, kad reikia pasikalbėti su kapinių atstovu dėl vietos priežiūros plano pakeitimo. Kapų tvarkymas ir specialistų patarimai.

Pašalinkite dekoracijas ir gėles

Tvarkinga kapavietėKapinėse dažnai labai griežtai nustatomos leidžiamų dekoracijų rūšys. Jei yra konkrečios taisyklės dėl dekoracijų, kurias galima dėti ant kapų jūsų kapinėse, tipų, svarbu jų laikytis, kad išvengtumėte dekoracijų pašalinimo ar net baudos. Daugumoje kapinių neleidžiama puošti kapų gėlėmis, nors kai kuriose leidžiama naudoti dirbtines ar šilkines gėles. Prieš dėdami bet kokias dekoracijas ant artimojo kapo, pasitarkite su kapinėmis, ką leidžiama naudoti. Jei turite gėlių ar dekoracijų, kurios yra peraugusios, nepalikite jų tiesiog ten. Nuimkite jas, o jei matote kitus kapus su peraugusiomis ar netvarkingomis dekoracijomis, mandagiai paprašykite šeimos narių jas pašalinti. Be papuošimų, patikrinkite ir kapo ženklo (jei toks yra) būklę. Jei jis sulūžęs ar nusidėvėjęs, nepalikite jo tiesiog ten. Paklauskite kapinių, ar galite jį pakeisti kapinių lėšomis. Jei jums pasakys, kad ne, paklauskite, ar jie leis jums jį pakeisti patiems.

Apkirpkite krūmus ir žolę

Jei kada nors jūsų artimo žmogaus kapas atrodys apleistas, žmonės tai pastebės. Pakirpkite krūmus ir žolę, kad jie būtų tinkamo ilgio. Jei kapinėse galioja taisyklės dėl jų aukščio, laikykitės jų. Taip ne tik atrodys tvarkingiau ir patraukliau, bet ir bus lengviau šienauti. Išlaikydami tvarkingą išvaizdą kitiems parodysite, kad jums vis dar rūpi jūsų mylimo žmogaus paskutinio poilsio vieta. Jei kapinės leidžia sodinti gėles, dabar yra puikus metas tai padaryti. Geriausias laikas sodinti gėles paprastai būna rudenį arba žiemą, todėl prieš kitą vegetacijos sezoną turėsite daug laiko joms įsitvirtinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *