Naujakurių gidas: ko reikės

Visiems ateina pirmas kartas, kada iškeliauji iš tėvų namų, iš namų, kuriuose prieš tai buvo visko, ir imi gyventi tokiuose, kuriuose viską turi nusipirkti savo: namams sodui ir remontui. Seniau jaunoms šeimoms tėvai sukraudavo „kraitį“, o šiais laikais visi tiesiog patys perka. Galima važinėti po parduotuves, galima pataupyti laiką ir užsisakyti viską internete. Kaip padarysite, taip bus gerai. Tačiau svarbu pirmiausia gerai pagalvoti, ko iš tiesų reikia tiems naujakuriams, kokie tie daiktai, be kurių neįsivaizduojate naujų namų įkurdinimo. Šis nedidelis sąrašas, tikimės, tarnaus jums kaip geriausias padėjėjas ir leis lengvai atpažinti prekes, kurių reikės jūsų namams.

Minimalus įrankių rinkinys remontui

Visų pirma, namų remontui visada vertėtų turėti pagrindinius įrankius. Vyrai dažnai turi tiesiog įrankių dėžę. Tačiau įrankių dėžė nereiškia tik laikmenos – dėžės. Tai yra pilnaviduris daiktas, kupinas puikių ir reikalingų įrankių. Įrankių dėžėje dažniausiai galimas rasti įvairių raktų, veržliarakčių, atsuktuvų, žnyplių, keletą varžtų. Tai daiktai, kurie gali būti naudingi įvairiose situacijose. Kai norėsite pasikabinti paveikslą, kai sieksite ištraukti seną vinį, kai norėsite sukalti kažkokias detales, kažką sutvirtinti, pataisyti. Tam tikra prasme, tas bazinis įrankių rinkinys namuose yra kažkas panašaus kaip ir pirmosios pagalbos vaistinėlė bet kurioje mašinoje. Tai dalykai, kurie reikalingi bet kurių darnių namų įrengimui ir prasmingam apgyvendinimui. Tad, jeigu ketinate kraustytis į namus, pradėkite ne nuo kutų užuolaidoms parinkimo, o nuo bazinio įrankių rinkinio. Gali būti, kad vien tik kraustantis tai jau bus daiktas numeris vienas, ir jo reikės labiausiai. Gal per duris netilps fotelis įnešti, teks jo dalį nuardyti, nešti dalimis. Ko reikės? Įrankių. Gal lentynas prie sienos pritvirtinti norėsis – irgi reikės to paties. Taigi, įrankių dėžės galės būti ir ne pačios didžiausios, bet jos bus labai svarbios.

Tvarkymosi reikmenys

Įsikuriant naujoje vietoje, norisi palaikyti tvarką. Tvarka nuo pirmos dienos padės ją išlaikyti ir vėliau, nes tuomet bus galima tvarkytis taip, kaip norisi, ir džiaugtis gražia tvarka. Kai namai netvarkingi, tai nėra įkvėpimo ir toliau bet kokią tą tvarką palaikyti. Bet jeigu „ant gero kelio“ jau pavykę užeiti, tai galima ir lengviau tvarkytis toliau. Taigi, jeigu tvarka bus nuo pirmų dienų, bus ji ir ilgiau. Kokių reikmenų reikėtų? Pradėkime nuo grindų. Reikės šluotos, semtuvėlio ir grindų plovimo šepečio, taip pat kibiro, kuriame bus galima gręžti. Nepamainomas pagalbininkas yra dulkių siurblys. Jei dabar neturite pakankamai pinigų prabangiam siurbliui, nusipirkite paprastą – už 30 eurų. Jis vis tiek puikiai siurbs ir ilgai tarnaus. Turėsite ir galėsite džiaugtis, kad tokį turite. Lentynų ir kitų vietų šluostymui reikės šluosčių, šveistukų, šepečių, kempinių. Visada verta turėti ir skirtingų plovimo priemonių bei valiklių. Rinkitės natūralesnes priemones, nes apsinuodyti chemija visada spėsite. Ir žinoma reikėtų turėti visas priemones indų plovimui. Į rinkinį vertėtų nepamiršti įtraukti ir apsaugas: prijuostes, kepurėlę nuo dulkių ir keletą porų guminių pirštinių.

Daiktai, kuriuos apgyvendinsite virtuvėje

Virtuvei reikės specialių daiktų. Virtuvinių rankšluosčių, pirštinių, laikrodžio. Taip pat visų virtuvės indų, kam išleisite ne tiek ir mažai. Pradžiai pirkite visko po vieną rinkinį arba tiek, kiek žmonių gyvena, pavyzdžiui, du puodelius. Nusipirkti daugiau visada spėsite, o iš pradžių geriau pasistengti tiesiog turėti iš ko valgyti. Praktiškas patarimas: pirkti ne įmantrias lėkštes, dubenis, puodelius, o tokius, kurie būtų vienspalviai ir vienodi, turintys daug atitikmenų prekyboje. Jeigu sudaužysite indą iš rinkinio, galėsite visada nusipirkti keletą papildomų vienetų. Galite iš karto pirkti ne rinkinius, o juos surinkti pagal tokius vienetinius indus. Taip pat reikės keptuvės, puodo, taurių, stiklinių. Tačiau neapsikraukite indų gausa nuo pradžių.

Daiktai voniai

Vonioje reikės turėti visus reikmenis maudynėms, taip pat ir priemones: šampūną, muilą ir pan. Gera idėja yra pasikabinti keletą pakabų ant sienos, taip pat protingoje vietoje pakabinti paprastą pakabinamą metalinę lentynėlę, kurią galėtumėte naudoti paties prausimosi metu. Voniai reikės nusipirkti ir pompą atkimšimui – ji veikia geriau nei visokios prabangios priemonės, kurias reikia pilti į vamzdyną. Taigi, visi šie daiktai voniai suteiks gyvumą ir apgyvendinimo jausmą. Aišku, daugiausiai reikės pirkti rankšluosčių. Pirkite be raštų, vienspalvius, tuomet jie ilgiau išliks naudojami. Su gražiais rankšluosčiais gal ir smagu, tačiau raštai bei paveikslėliai greitai išblunka ir tada labai atsiskleidžia nusidėvėjimas, o štai vienspalvis audinys – ar jis būtų ryškus, ar blankus, vis tiek yra neblogos išvaizdos.

Daiktai terasai, sodui ir kiemui

Jeigu pasisekė ir gyvensite ne bute, o turėdami savo kiemo dalį, tuomet reikės ir prekių kiemui, terasai. Verta pasirūpinti, kad būtų užtikrinta ir gera poilsio erdvė, ir visi reikalingi darbo įrankiai ir priemonės. Tai reiškia, kad reikėtų turėti sodo ir daržo įrankius. Tokius kaip grėblį, kastuvą, kauptuką, šiūpėlę, sodo žirkles, kokią nors vejos pjovimo priemonę. Jeigu ketinate rimtai užsiimti sodininkyste, reikės ir po truputį visko daugiau: kibirų, laistytuvų, lovelių, juodžemio ir pan. Tačiau kitu atveju, tiek visko gal ir nereikės, jeigu dar neketinate šiuo metu sodininkauti.

Ko reikės poilsio zonai sukurti? Paprasčiausia yra pastatyti staliuką ir kelias kėdutes, o gal pakabinti hamaką ar išskleisti gultus. Jeigu norisi ir yra galimybė, galima sukurti nuostabią poilsio erdvę lauke. Padaryti lauko žibintus, sukurti jaukesnę aplinką su augalais, pastatyti pavėsinę, įkurdinti pačius jaukiausius laukui tinkančius baldus ir gal net atvesti garso kolonėlę į lauką.

Vienas komentarats

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *