Gyvatvorės priežiūra

Jeigu auginate gyvatvorę, be geros technikos (pvz., https://parkutechnika.lt/krumapjoves ) neišsiversite. Nebent gyvatvorę visiškai apleisite ir leisite jai laukėti. Tačiau krūmų ir gyvatvorių privalumai ir yra tokie, kad galima kaip tik nori karpyti, formuoti tuos krūmus ir džiaugtis savo kūriniu, dar ir ribojančiu teritoriją. Kaip apskritai tenka prižiūrėti gyvatvorę?

Bendra sodo priežiūra, vejos pjovimas

Visų pirma, jeigu turite gyvatvorę, reikės ir žoliapjovės: https://parkutechnika.lt/benzinines-zoliapjoves. Yra tik vienas žingsnis tarp baisaus netvarkingo sodo su baisia gyvatvore, tarp pavydą keliančios tvarkingos sodybos. Jeigu iš tikrųjų norite turėti gražią gyvatvorę, turėsite šalia jos pjauti žolę. Tam dažnai pasitarnauja ir trimeris, nes leidžia nupjauti ten, kur sunkiau pasiekti žoles. Aišku, tinkamai nupjauti reikės ir sodo veją, tačiau būtent nuo gatvės pusės prie krūmų augančios žolės aukštos gali viską sugadinti.

Kuo gyvatvorė geriau nei tvora

Gyvatvorę ir tvorą skiria nemažai teisinių subtilybių. Tvoros statymas yra reglamentuojamas Lietuvos Statybų įstatymo. Jeigu tvora arti kaimyno sklypo, jeigu ji aukštesnė ar ne permatoma, reikia ir leidimų, ir raštiškų sutikimo, ir kartais netgi projekto. Apie tai smulkiau dabar nekalbėsime, tik verta žinoti, kad su gyvatvore tokių dalykų niekada nebūna, nes gyvatvorę visada galite pastatyti lengvai. Ji ne statoma, o sėjama, sodinama, ir tai augalai. Jie riboja teritoriją, visada yra gyvi ir gražūs, sodininkams rūpintis krūmais yra vienas malonumas. Kartu jūs aptveriate savo erdvę, tačiau paliekate ją gana atvirą.

Krūmų pasirinkimas: kokią gyvatvorę sodinti?

Kiekvienas žinos geriausiai, kokie krūmai jam patiks prie namų ir sklypo. Populiaru rinktis įvairias tujas, vienos auga aukštos, kitos žemesnės. Jos žalios ir žiemą, todėl visą laiką atstoja neperregimą ir gyvą tvorą. Smėlingose vietose kartais žmonės ir sodina nedideles eglaites ar pušeles. Žiedų ir kvapų mylėtojams patinka alyvų gyvatvorė, kuri neišpasakyti kvepia ir žydi pavasario metu. Kiti ieško kadagių ar kitokių krūmų.

Krūmų formavimas, pjovimas

Norint turėti gražią gyvatvorę, reikia pasiryžti tam, kad reikės nuolat ja rūpintis. Kas metai „pašukuoti“, tai yra: apkirpti, formuoti, apipjauti. Sodininkams tai malonumas ir jie su geromis elektrinėmis žirklėmis, krūmapjovėmis darbuosis kas savaitę, vos tik nauja šakelė ims styroti. Kiti tvarkys krūmus kartą ar du per metus. Šiukšlių rinkimas – ne toks malonus krūmų tvarkymo etapas, tačiau ir jis būtinas, nes vėjas pripučia šiukšlių į krūmus nuo gatvės, o ir žmonės kartais ką nors „padovanoja“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *